uczyć się, żeby zmieniać

data opublikowania

23.lipiec.2015

Jesteśmy na Forum for Young Professionals „Europe Lab”

W dniach 23 – 26 lipca 2015 w Wilnie i Raseiniai na Litwie odbyło się Forum Młodych Profesjonalistów „Europe Lab”, organizowane przez Forum Obywatelskie UE – Rosja. Podczas spotkania, ponad 80 osób z Belgii, Białorusi, Litwy, Niemiec, Polski, Rosji, Rumunii, Słowenii, Szwecji, Ukrainy, Węgier i Włoch uczestniczyło w czterech tematycznych warsztatach. Skupiały się one na tematach pamięci historycznej, migracji i wiz, przestrzeni miasta oraz korupcji.

W spotkaniu uczestniczył nasz przewodniczący Wojtek Frydrych, który zdecydował się wziąć udział w warsztatach o historii. Głównym zagadnieniem była narodowa pamięć historyczna, postrzeganie konkretnych wydarzeń i radzenie sobie z różnicami w ich percepcji.

W Rosji jest wciąż wielu ludzi, którzy są otwarci na dialog i nie boją się rozmawiać na trudne tematy. Myślę, że obecnie jesteśmy zakładnikami wojny medialnej i nie dostrzegamy sporej grupy Rosjan, która realnie dąży do dialogu – mówi Wojtek.

Mamy nadzieję, że takie spotkania pozwolą nam na poszerzenie naszej bazy partnerów i rozwijanie działalności naszego stowarzyszenia.

Więcej na temat spotkania, możecie znaleźć pod linkiem  http://eu-russia-csf.org/

 

europe_russia_forum_unesco

 

europe_lab