uczyć się, żeby zmieniać

data opublikowania

22.grudzień.2015

Mikołajki dla przedszkolaków

W minioną sobotę (19.12.2015) nasi podopieczni w projekcie również mogli poczuć przedświąteczną atmosferę. Dla wrocławskich przedszkolaków projektu „Dwie kultury-jedno przedszkole” zorganizowaliśmy mikołajkowo-gwiazdkowe spotkanie. Każdy z naszych przedszkolaków otrzymał wielką paczkę z prezentami. Zanim jednak prezenty zostały rozdane przez wróżkę – pomocnicę Św. Mikołaja, przedszkolaki mogły pochwalić się nauczonymi w ostatnich miesiącach piosenkami i wierszykami. Niezliczona ilość świątecznych i nieświątecznych piosenek płynęła, jako podziękowanie dla Św.Mikołaja. To świąteczne spotkanie było ostatnim elementem części projektu finansowanego z Rządowego Programu integracji społeczności romskiej na lata 2014-2020, który m.in. pozwolił nam na sfinansowanie opłat przedszkolnych i wyżywienia dla przedszkolaków w ostatnich 4 miesiącach 2015 r. , sfinansował wyprawki dla nowych przedszkolaków oraz zakup małych biblioteczek romskich, które przekażemy tym przedszkolom, w których uczą się i bawią nasi podopieczni.

Projekt „Dwie kultury –jedno przedszkole” trwa naturalnie nadal- dzięki wsparciu środków z funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego . W styczniu ruszają trzecie warsztaty w ramach cyklu szkoleniowego adresowanego do nauczycielek przedszkolnych, a nasze przedszkolaki kontynuują naukę w przedszkolach.

Tymczasem wszystkim osobom związanym bardziej i mniej z projektem „Dwie kultury-jedno przedszkole” życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z funduszy EOG.

baner

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES