uczyć się, żeby zmieniać

data opublikowania

18.grudzień.2018

Nowy projekt edukacji dorosłych dla mam

MOMMAS Coffee, bo tak w skrócie nazywamy nasz mistrzowski projekt edukacyjny dla rodziców (w szczególności dla mam) to zupełnie nowa, innowacyjna formuła umożliwiająca rozwój i dzielenie się doświadczeniami rodzicielstwa w międzykulturowym kontekście. W tym, trzyletnim przedsięwzięciu, finansowanym z programu Eramus +, Edukacja dorosłych,  Centrum Inicjatyw UNESCO partnerują nasi długoletni przyjaciele z czeskiego LOS – Liberecká občanská společnost  oraz  Asociación veciñal Minas da Brea z Galicji (Hiszpania).

Projekt składa się z 3 głównych elementów:  

  • 6 międzynarodowych spotkań uczestników (multiplikatorów) i zespołu (5 dni roboczych)
  • Magazynu online odzwierciedlającego treści spotkań i nasze doświadczenia skupiający się na rodzicielstwie w kontekście międzykulturowym
  • lokalnych wydarzeń organizowanych przez uczestników w oparciu o metodę world caffe 

W dniach 8 – 9.12 2018 r. w Libercu odbyło się spotkanie zespołu podczas którego zdefiniowaliśmy założenia programowe naszego partnerstwa strategicznego (Erasmus +, KA2).

In Liberec we were guests of Lipo.ink – Liberecký podnikatelský inkubátor

MOMMAS coffee, czyli inspiracja, uczenie się, dzielenie się i narzędzia do samorozwoju dla mam. Program skupia się na kilku głównych zagadnieniach poświęconych byciu mamą, wspieraniu rozwoju dziecka, zmianom postrzegania ról i rodzicielstwa w dzisiejszym świecie. Metody pracy z grupą będą eksperymentalne i organiczne, po to aby umożliwić wymianę doświadczeń oraz obecność dzieci podczas niektórych sesji. 

Wkrótce zostanie uruchomiona strona projektu, tymczasem śledźcie nas na Facebooku.