uczyć się, żeby zmieniać

data opublikowania

03.marzec.2016

Pracowity weekend w Krainie Wygasłych Wulkanów. Projekt TRACES OF IDENTITY

27 i 28 lutego w Wojcieszynie (pow. złotoryjski) nasi przedstawiciele: Dorota, Kamila i Wojtek uczestniczyli w spotkaniu z lokalnymi działaczami w celu ostatecznego ustalenia programu spotkania w ramach polsko – włoskiego  projektu „Traces of Identity”.
Wyruszywszy w sobotnie popołudnie z Wrocławia obraliśmy krajobrazową trasę przez dolnośląskie wsie, aby pomóc Małgosi z Kuchni Rycerskiej w dostaniu się na spotkanie oraz poczuć klimat naszego pięknego, acz miejscami zaniedbanego regionu. Choć do przejechania mieliśmy jedynie 140 kilometrów, droga zajęła nam prawie cały dzień. Przemierzając wyboiste, wijące się pośród niezliczonych hektarów pól drogi, dotarliśmy do przepięknego zamku Grodziec, w którym właśnie odbywał się ogólnopolski zjazd miłośników offroadu. Tam, buszując po tunelach, krętych schodach i komnatach dawnych książąt, skąpani w dymie unoszącym się z kominka obmyślaliśmy scenariusz gry dla naszych uczestników. Dopiero późnym wieczorem dotarliśmy do naszej bazy noclegowej w Uniejowicach.
grodziec1
W niedzielę o poranku, już w Wojcieszynie, zebraliśmy się razem z lokalnymi działaczami: rekonstruktorem historycznym, ceramikiem, znawczynią regionalnej kuchni przyrządzającą potrawy według średniowiecznych przepisów, odtwórcą miejscowych legend i archeologiem Mariuszem z Fundacji Archeo. Wraz z naszą grupą pasjonatów udało się ustalić  harmonogram projektu. Oczywiście nie odbyło się bez burzliwych debat, setek pytań i dziesiątek koncepcji. Jednakże po kilku godzinach udało nam się osiągnąć oczekiwany rezultat. Trzymajcie rękę na pulsie, bo będzie się działo!
grodziec3
grodziec4
traces1
traces2
traces3