uczyć się, żeby zmieniać

data

10.2013- 06.2014

miejsce

powiat wodzisławski (Polska)/ region Friuli-Venezia Giulia, miasto Gorizia (Włochy)

ORGANIZATOR

Centrum Inicjatyw UNESCO

RODZAJ PROJEKTU

inicjatywa młodzieżowa

JĘZYK ROBOCZY

angielski

FINANSOWANIE

Młodzież w działaniu

OSOBA ODPOWIEDZIALNA

Wojciech Frydrych

PARTNERZY

Associazione Culturale GV Progetto Cinema

KOSZT

30 % kosztów transportu

objective_beauty

Objective Beauty – fotografie regionów

Głównym celem projektu jest aktywizacja młodzieży poprzez fotografię i poznawanie swojego regionu. Fundamentalnym założeniem jest stare porzekadło: cudze chwalicie swego nie znacie. Dzięki tej inicjatywie chcemy nie tylko zapewnić młodzieży rozwój umiejętności fotograficznych, ale również pokazać, że wcale nie trzeba wsiadać w samochód i pokonywać tysięcy kilometrów, aby przystanąć gdzieś na chwilę i rozkoszować się malowniczymi miejscami.
Projekt trwa od października 2013 roku do czerwca 2014. W tym czasie uczestnicy są w stanie uchwycić nasz region podczas wszystkich pór roku. Co miesiąc odbywają się spotkania grup młodych fotografów z organizatorami projektu. Z wyprzedzeniem ustalamy terminy i miejsca sesji zdjęciowych. W czerwcu 2014 r. prace zostaną zebrane i przedstawione w Wodzisławiu Śląskim wraz z fotografiami naszych włoskich partnerów, którzy przez cały czas organizują bliźniacze działania u siebie.

Objective beauty to okazja do realizowania swoich pasji, samorozwoju artystycznego, poznania nowych ludzi z regionu, kraju i zagranicy, a przede wszystkim do poznania własnego regionu,  który choć geograficznie bliski, kulturowo bywa obcy.

Koordynatorem projektu jest Wojciech Frydrych, wodzisławianin. Pomysł na projekt zrodził się na jednym ze spotkań organizacji pozarządowych z Europy, gdzie spotkał pracowników młodzieżowych zainteresowanych promowaniem swojego regionu za pomocą fotografii.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących projektu, można kontaktować się pod adresem mailowym wojtek.frydrych@unescocentre.pl.

Facebook page

Facebook event