uczyć się, żeby zmieniać

data

od stycznia 2020

miejsce

Polska, Czechy, Słowenia

ORGANIZATOR

Centrum Inicjatyw UNESCO

RODZAJ PROJEKTU

Edukacja Dorosłych, Partnerstwo strategiczne

JĘZYK ROBOCZY

angielski

FINANSOWANIE

Erasmus +

OSOBA ODPOWIEDZIALNA

Damian Drużkowski
damian.druzkowski@unescocentre.pl

PARTNERZY

LOS (Czechy)
PINA (Słowenia)

KOSZT

nie ma

SolidARTbrary – nowa metodologia pracy ze stereotypami i uprzedzeniami

SolidARTbrery to projekt strategicznego partnerstwa, który miał na celu promocję tolerancji, solidarności i społecznej inkluzji poprzez rozwój kompetencji edukatorów i edukatorek, którzy wspierają rozwój dorosłych i młodzieży. W tym celu nasz ekspercki zespół opracował manual z nową metodologią edukacyjną, który w prosty i przyjazny sposób przedstawia serię metod, które można stosować w pracy z grupami. Manual jest szczególnie użyteczny w pracy z tematem stereotypów i dyskryminacji, ekspresji artystycznej. Metodologia edukacyjna czerpie z dorobku Żywej Biblioteki, storytellingu, dramy i sztuki oraz technologii mobilnych. 

formularz wycenyZapraszamy do ściągnięcia manuala w języku polskim 

W ramach projektu odbyła się też seria spotkań pilotażowych, które miały za zadanie zweryfikować rozwiązania proponowane przez nas i ulepszyć ich zastosowanie wobec potrzeb grona edukatorów. W Polsce przeprowadziliśmy dwa tego typu wydarzenia – jedno offline i drugie online, ze względu na trudności związane z pandemią COVID-19. Projekt zakończyła konferencja w Libercu, na której została zaprezentowana wersja finalna metodologii oraz zasady jej użytkowania. 

Partnerem merytorycznym Centrum Inicjatyw UNESCO i ogromnym wsparciem w realizacji projektu było Centrum Dialogu im. marka Edelmana z Łodzi.

Ściągnij manual w języku angielskim

Wejdź na stronę projektu, aby dowiedzieć się więcej: https://www.story-cafe.eu/