uczyć się, żeby zmieniać

Wycieczki edukacyjne do Ekomuzeum w Dobkowie

Zapraszamy uczniów szkół średnich do udziału w wycieczkach edukacyjnych do przepięknej wsi położonej w pobliżu Jeleniej Góry. Grupy mogą liczyć od 10 do 28 osób. Na miejscu uczestniczki i uczestnicy rozwijają swoje artystyczne umiejętności. Można spróbować swoich sił podczas warsztatów ceramicznych, muzycznych, a przede wszystkim dowiedzieć się więcej na temat regionu, jego historii i bogactwa kulturowego.

Ekomuzeum Rzemiosła w Dobkowie to przestrzeń bez ścian, bez ograniczeń. Tutaj jesteśmy blisko natury, a eksponaty są dotykalne. Miejscowi rzemieślnicy zapraszają do swoich galerii, gdzie można spróbować na własnej skórze co to znaczy tworzyć coś z niczego.

Program spotkania obejmuje także godzinną ewaluację prowadzoną przez kadrę Centrum Inicjatyw UNESCO, której celem jest wsparcie uczestników w refleksji nad tym czego się nauczyli i jak mogą to wykorzystać w swojej przyszłości. Podpowiadamy również nauczycielom, jak pracować podczas lekcji z historią regionu i opowieściami świadków, którzy doświadczyli historycznych przemian na tych terenach.

Jeśli kiedykolwiek byliście ciekawi jak powstaje pyszny miód, jak konstruuje się bębny, na których wybrzmiewają melodie i jak wygląda otaczająca wieś Kraina Wygasłych Wulkanów, Dobków jest miejscem wartym zobaczenia!

Fotoreportaż z Dobkowa

 

icon-zone-form-2Wypełnij formularz wyceny.