uczyć się, żeby zmieniać

Wolontariat Europejski – EVS

Centrum Inicjatyw UNESCO jest organizacja goszczącą, przyjmującą oraz koordynującą w ramach programu Wolontariatu Europejskiego. Zostaliśmy akredytowani we września 2012 roku przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, czyli Narodową Agencję. Znajdujemy się także w europejskiej bazie organizacji EVS (European Voluntary Service). Istnieje także baza, gdzie zainteresowane osoby moga poszukiwać informacji wg. tematyki projektów: baza Youth Portal.

 

Wolontariat Europejski to szansa na zyskanie nowych doświadczeń podczas dłuższego pobytu za granicą. Na wyjazd nie ma wpływu pochodzenie, wykształcenie i stopień zamożności.

 

Dzięki EVS ( European Voluntary Service) można z korzyścią dla siebie spędzić gap year lub okres wakacyjny doświadczając kultury innego kraju, poznając język i realizując ambitne projekty. EVS to jednak nie wakacje! Wolontariusz zostaje wysłany przez „organizacje wysyłającą” ze swojego kraju do „organizacji goszczącej” w innym kraju w celu zrealizowania określonego projektu, na który UE przyznała budżet.

 

Projekty i ich tematyka są różnorodne i zależą od tego, czym zajmuje się dana organizacja pozarządowa i jakie są potrzeby społeczności lokalnej docelowego miejsca.

Aby dowiedzieć się więcej na temat możliwości wyjazdu, zapraszamy do strefy FAQ lub bezpośredniego kontaktu pod mailem:

volunteer@unescocentre.pl

O naszych wolontariuszach w Polsce i na świecie czytaj na blogu: KLIKNIJ